Świeradów-Zdrój

Rok: 2021
Stadium: projekt koncepcyjny
Powierzchnia: 20600
Inwestor: Rafin

Inwestycja obejmuje pięcio-gwiazdkowy budynek hotelowy wraz z niezbędnymi usługami (m.in. restauracja, SPA, część konferencyjna), garażem podziemnym i zagospodarowaniem terenu przy ul. Nad Basenem w Świeradowie-Zdroju.

Projekt zakłada wprowadzenie architektury dostosowanej do historycznej formy zabudowy istniejącej w Świeradowie Zdroju. Budynek o dachach dwuspadowych uzupełniony w bryle zielonymi tarasami, w znacznej mierze przeznaczonymi na różnego rodzaju eventy. Budynek zlokalizowano na działce zainwestowania, gdzie na łącznik w osi wschód zachód nanizano części o dachach dwuspadowych w układzie północ-południe. Forma została podkreślona charakterystycznymi szczytami i podzielona na pasy w sposób nawiązujący do architektury charakterystycznej dla tego obszaru. Na dwóch niższych częściach budynku usytuowanych na osi wschód-zachód projektuje się tarasy, które mogą stanowić przestrzeń dla eventów lub stanowić ogródki dla baru na ostatniej kondygnacji.

Obiekt posiada rozczłonkowaną bryłę, w której strefę niedoświetloną, na skrzyżowaniu skrzydeł hotelowych, przewidziano jako pion komunikacyjny i zapleczowo-techniczny (w tylnej części) oraz we frontowej jako reprezentacyjny, doświetlony od góry trzon, który zapewnia płynny przepływ ludzi na kondygnacjach oraz zapewnia dostęp do wszystkich stref funkcjonalnych obiektu. W ten sposób uzyskano pełne strefowanie obiektu, dla którego częścią wspólną jest wysoki hall doświetlony od góry (nowoczesna „studnia”), w którym gość hotelowy ma wgląd w to, co dzieje się w lobby na parterze obiektu. Z lobby połączona jest restauracja z dostępem do tarasu i dodatkowym wejściem od strony ulicy, sale konferencyjne, sala śniada, szatnie dla gości konferencyjnych, oraz toalety i zaplecze administracyjne. W kondygnacji podziemnej projektuje się strefę spa i weelness oraz medical spa. W części północnej budynku zlokalizowano. Od zachodu zaplecze magazynowe i kuchenne.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.