Rosarium – etap 1

Rok: 2015
Stadium: zrealizowany
Powierzchnia: 12 112 m²
Inwestor: Inwestgrupa

Projekt obejmuje pierwszy etap inwestycji Rosarium złożony z trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami w parterach oraz parkingami podziemnymi, zlokalizowanych przy ul. Obornickiej we Wrocławiu.

Ideą założenia zorganizowanego na nieregularnej działce, jest uporządkowanie przestrzeni, tak by stała się jasna i czytelna dla użytkownika. Trzy budynki nawleczone są na wijącą się w zagospodarowaniu terenu oś kolorystyczną, prowadzącą odbiorcę przez wszystkie najważniejsze punkty założenia, tj. trzy strefy wspólne (plac zabaw, strefa rekreacji i spotkań oraz strefa crossfit), lokale usługowe w parterach oraz wejścia główne do budynków.

Oś kolorystyczna przemieszcza się w przestrzeni, obejmując również fragmenty elewacji budynków, które poza tymi miejscami stanowią białe tło dla zagospodarowania terenu. Cechą charakterystyczną budynków są naprzemiennie lokalizowane, duże balkony, które ze względu na lokalizację osiedla na wrocławskiej Różance, uzupełnione zostały mobilnymi panelami ażurowymi z geometrycznym motywem róży.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.