Hotel Naturum

Rok: 2011
Stadium: zreazlizowany
Powierzchnia: 986 m²
Inwestor: Stawy Milickie

Inwestycja obejmuje przebudowę, rozbudowę i nadbudowę istniejącego obiektu biurowo-socjalnego wzniesionego prawdopodobnie na przełomie lat 60-tych XX wieku wraz ze zmianą funkcji na obiekt hotelowy.

Mając na uwadze fakt, iż część terenu objętego wnioskiem jest położona w granicach układu ruralistycznego wsi Ruda Sułowska, ujętego w wojewódzkiej ewidencji zabytków, forma budynku została zaprojektowana w nawiązaniu do architektury regionu. Budynek jest zwieńczony na zasadniczej części bryły dachem dwuspadowym, gdzie przedtem forma budynku nie korespondowała w żaden sposób z charakterem otaczającej zabudowy – budynek był przekryty dachem płaskim, charakterystycznym dla zabudowy lat 70-tych. Na fragmencie elewacji frontowej i tylnej projektuje się część nowoczesnej bryły budynku w formie akcentu architektonicznego – dominanty formalnej, nie gabarytowej.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.