Grochowa

Rok: 2020
Stadium: koncepcja
Powierzchnia: 3050 m²
Inwestor: Rafin

Projekt to propozycja budynku mieszkalnego wielorodzinnego połączonego z renowacją istniejącego pawilonu handlowego zlokalizowanego przy ul. Grochowej we Wrocławiu.

Głównym założeniem projektowym jest zaproponowanie architektury przyjaznej mieszkańcom, gdzie priorytetem jest jakość zamieszkania, bez naruszenia wspólnej trwałej struktury miejsca. Nowy obiekt planuje zlokalizować się niejako „na” odtworzonym pawilonie i stanowić on ma uzupełnienie struktury zabudowy mieszkaniowej zlokalizowanej wzdłuż ulicy Grabiszyńskiej oraz w okolicach placu Pereca (zabudowania głównie z lat 60 i 70 XX wieku uzupełniająca pierzeje przedwojennej zabudowy kamienicowej). Na rogu ulicy Grochowej i Pereca lokalizuje się dominantę. Stanowi ona zakończenie osi widokowych, staje się nową bramą do osiedla, jak również uzupełnia siatkę budynków wysokich, równomiernie usytuowanych na terenie całej dzielnicy. Forma dominanty dodatkowo podkreśla przełamanie budynku wynikające z ukształtowania działki, co w kontekście ulicy Grochowej o niskiej monotonnej zabudowie, nadaje bryle lekkości.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.