Gdańska

Rok: 2017
Stadium: koncepcja
Powierzchnia: 2 600 m²
Inwestor: Inkom

Projekt koncepcyjny przygotowany na konkurs wewnętrzny organizowany przez inwestora obejmuje budynek mieszkalny wielorodzinny z parterem usługowym i dwupoziomowym parkingiem podziemnym, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Nowowiejskiej we Wrocławiu.

Budynek zlokalizowany jest na wyeksponowanej w topografii miasta, trójkątnej działce. Najbliższe istniejące zabudowania to historyczne kamienice oraz zabytkowy, neogotycki pałacyk Heimannów. Koncepcja zakłada podporządkowanie się zastanemu kontekstowi architektonicznemu. Wprowadza się stonowaną kolorystykę utrzymaną w brązach i beżach, szlachetny materiał elewacyjny w postaci okładziny ceglanej oraz charakterystyczne zaokrąglone narożniki budynku. Na elewacjach wprowadza się motyw naprzemiennie ułożonych małych balkoników, które swym kształtem kontynuują pomysł wyoblenia i złagodzenia ścian nowopowstającej kubatury. Założenie ma swój indywidualny charakter, a jednocześnie wtapia się w istniejącą tkankę miasta.

Ta strona używa plików cookies celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej.